13 Ocak 2017 Cuma

La La Land. Ne zaman hayalin biter, müzik de sona erer.


la la land aşıklar şehri

Bir insanın hayallerinin olması kadar güzel bir şey var mı hayatta? Hayal kurmak hem de en başından, taa oyuncaklarınla oynadığın zamanlardan beri. Sonra da o hayalinin peşinden gitmek; her şeye herkese hatta kendine rağmen.

Mia'nın hayali oyuncu olmak hem de tüm dünyada tanınan bir oyuncu olmak. Seb'in hayali ise Jazz Club açmak. Her ne kadar yeni nesil farklı müziklere kaymış olsa, jazz unutulmuş olsa da. 
Los Angeles'da 3 kez karşılaşıyor Mia ile Sebastian. İlki yolda, sıkışık trafikte, ikincisi bir partide üçüncüsü ise Mia'nın çalıştığı cafede. Sonra aşık oluyorlar birbirlerine. Ama öyle dillere destan cinsten değil. Naif bir aşk. Tutkularının önüne geçmesine izin vermezler aşkın.


...............Spoiler.....................
Seb pes ediyor ilk önce. Hayalini rafa kaldırıp The Passengers adlı grupla turneye çıkıyor ve plak çıkarmak için hazırlık yapıyor. Mia sinirleniyor bu duruma, hayalinden vazgeçmesi onu hayal kırıklığına uğratıyor; kavga ediyorlar.

Mia oyun yazıyor ve oynuyor tek başına ancak başarısız oluyor. Sonra o da terk ediyor hayalini ve ailesinin evine dönüyor. Kabuğuna çekiliyor.

Seb'in evine bir gün telefon geliyor ve Mia'yı bir oyun için denemeye çağırıyorlar. Seb Mia'yı zorluyor ve randevuya götürüyor. Ve rolü alıyor Mia.  Paris'e gidiyor. Tamamen ayrılıyorlar.

.............Spoiler Sonu...............

la la land filmi


Yönetmen Damien Chazelle'nin Whiplash'ında geçen yıl tutkuyu hissetmiştik zaten. Demek ki adam tutkuların adamı ve bizi de hikayeye sürüklemekte oldukça başarılı oluyor.

Ryan Cosling karşımda çiğdem yesin yine bayılırım zaten, bu naif sıcacık rol ile beni bitirdi. Emma Stone ise son derece sevimli ve rolüne çok iyi oturmuş.

Ne zaman hayallerin biter, müziğin de biter. Hayaller yoksa, kolayı seçtiysen müziksiz yaşamaya mahkumsun. 
Bu mesajı bir müzikal ile vermenin harikuladeliği ile sallanıp akan rimellerimi temizlemeye çalışırken çıktım salondan. 
Ağlatmalı demiyorum sallamalı, film böyle bitmeli, hayat da böyle bitmeli hatta aşklar da...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails